תביעה על נזקי גוף בגין תאונת דרכים

לפי חוק, נפגעים בתאונות דרכים זכאים לקבלת פיצוי בגין נזקי גוף ונפש, אשר נגרמו להם כתוצאה מתאונת הדרכים.

על כל נהג חלה החובה להיות מבוטח בביטוח חובה, שמטרתו להוות כיסוי עבור נזקי גוף שונים שעשויים לקרות לו, לנוסעים שהוא הסיע ברכבו ולאנשים

אחרים שהיו מעורבים בתאונה, כגון: עוברי אורח.

 

נזקי גוף שניתן לקבל פיצויים בגינם

נזקי הגוף ו/או הנפש שניתן להגיש תביעה בגינם כוללים: פגיעה בכושר עבודה או אובדן כושר עבודה, טראומה וכיו"ב.

לאחר שמתרחשת תאונת דרכים, הנפגעים מהתאונה רשאים לתבוע את חברת הביטוח שביטחה את הרכב המעורב בתאונה. במידה ואין ביטוח לרכב, אפשר להגיש תביעה לקרנית שהינה קרן פיצויים למעורבים בתאונות דרכים, שמטרתה לתת מענה לנפגעים בתאונות, בגין נזקי גוף בלבד.

 

תאונת פגע וברח

בתאונת פגע וברח, הנהג הפוגע נמלט ממקום התאונה, מבלי להשאיר את הפרטים שלו ומבלי לסייע לצד השני שנפגע מהתאונה. בתאונה מסוג זה, הנפגע מחויב להוכיח שפגעו בו בתאונת דרכים, כלומר, קיימת חובת הוכחה שיש אדם שאשם בתאונה.

במצבים כאלה, שבהם אי אפשר לאתר את האדם שאשם בתאונה, מאחר והוא נמלט מהמקום, על הנפגע להגיש את התביעה לקרנית לצורך קבלת פיצויים, בגין התאונה שהתרחשה.

 

הגשת התביעה נגד חברת הביטוח

לאחר התרחשותה של תאונת דרכים, בכדי לקבל פיצוי בגין נזקי גוף ו/או נפש, על המעורבים בתאונה להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח שמבטחת את הרכב. במצבים מסוימים, מומלץ אף לפנות לעורך דין הממחה בנזיקין שביכולתו לייצג את הנפגעים בתאונה ולסייע עבורם בהגשת תביעה אזרחית כנגד חברת הביטוח שביטחה את הרכב.

לצורך הגשת התביעה, התובע נדרש לאסוף את החומר הרפואי שהצטבר בעקבות קבלת טיפולים רפואיים לצורך טיפול בפגיעה שהתרחשה בעקבות התאונה.

 

איסוף חומר רפואי

קיימות כמה סיבות עיקריות שבגללן קבלת טיפול רפואי לאחר מעורבות בתאונת דרכים הינה חשובה:

  1. ראשית, כדי לוודא שאין נזק חמור כתוצאה מהתאונה וכדי לשמור על הבריאות. ישנם מצבים שבהם אנשים נזקי גוף עשויים להתפתח לאחר תאונת הדרכים ולכן קיימת חשיבות גבוהה לסצע בדיקות ולוודא שאין שברים, פצעים או נזקים אחרים שעשויים להחמיר במשך הזמן.
  2. בנוסף, ישנה חשיבות לאיסוף החומר הרפואי לצורך הגשת התביעה בגין הפגיעה בתאונת הדרכים. לפיכך, בכל פעם שהאדם שהיה מעורב בתאונה מקבל טיפול רפואי או תרופות, עליו לאסוף את המרשמים ואת המסמכים המעידים על קבלתם של הטיפולים ו/או התרופות. ככלל, תביעה לקבלת פיצויים בגין תאונת דרכים מתבססת ברובה על החומר המתועד במסמכים הרפואיים. לפיכך, באם הנפגע לא קיבל טיפול ראשוני לאחר תאונת הדרכים וויתר על ביצוע בדיקות רפואיות וכיו"ב, חברת הביטוח עשויה לטעון כנגד התביעה שלו – שחסר מידע רפואי הנוגע לתאונה.

משרד עורכי הדין פייפר – כהן מתמחה בתביעות בתחומים שונים וביניהם תחום תאונות הדרכים. באתרו https://fclaw.co.il תוכלו לקרוא מידע נוסף בנושא.

 

משקל

אולי תאהבו גם את

הטרדה מינית
הטרדה מינית – ההשלכות

כיום, הסבלנות מבחינה חוקית להטרדות מיניות היא אפסית, וכל תלונה שהיא, נבדקת באופן נרחב וגוררת עונשים ואף מאסר. ההטרדות המיניות, בין אם באינטרנט, במרחב הציבורי

קראו עוד »
מאזניים
חוקים חדשים במשפט הישראלי

מערכת החוקים במדינת ישראל, מורכבת ממספר שכבות שונות של חוקים. חלק ניכר מההליכים המשפטיים בישראל מסתמכים על המשפט המקובל, קרי מערכת פסיקות משפטיות, המשמשות תקדים

קראו עוד »
הליך פשיטת רגל

הליך פשיטת רגל הוא הליך מורכב מאוד. זהו מצב בו אדם פרטי מוכרז כחדל פרעון. כלומר אדם זה אינו יכול לפרוע את חובותיו לנושים. במצב

קראו עוד »